ارتباط مستقیم با ما :

مدل پردهای ساده حریر دورنگ

از اجزای مهم و تأثیرگذار هر خانه‌ای پرده است. پرده تکمیل‌کننده دکوراسیون منزل است و کمک شایانی به تغییر دکوراسیون و گرم و جذاب شدن آن می‌کند. دید نداشتن خانه از بیرون برای بسیاری از افراد خصوصاً ایرانیان مهم است.

حفاظت از پنجره به‌نوعی حفظ حریم شخصی محسوب می‌شود؛ بنابراین پرده‌ها نقش مهمی را در حفظ این حریم ایفا می‌کنند. می‌توان گفت برادرخوانده پنجره‌ها پرده‌ها هستند که طرح‌ها و جنس‌های مختلفی هم دارند.

در بین تنوع طرح و جنس پرده حریر یکی از محبوب‌ترین‌ها است خصوصاً پرده حریر ساده و شیشه‌ای؛ اما علت این محبوبیت چیست؟ پاسخ این سؤال ساده است. همه ما به دنبال جنسی لطیف زیبا ارزان و صدالبته سبک هستیم.

همه این ویژگی‌ها را می‌توانیم در این نوع پرده بیابیم. نکته مهم دیگر اینکه این نوع پرده مختص قسمت خاصی از منزل نیست مثلاً فقط پذیرایی بلکه در آشپزخانه و اتاق‌ها هم قابل‌استفاده است.

مدل پرده‌های ساده حریر دورنگ یا ساده

همان‌طور که قبلاً هم مطرح کردیم پارچه حریر تنوع زیادی دارد و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد. سؤال مهم این است که چه رنگ و طرحی مناسب منزل شماست؟ برای پاسخ این سؤال به دکوراسیون منزل خود دقت کنید.

ببینید رنگ غالب در دکوراسیون شما چیست؟ آیا دکوری پر از طرح دارید یا که برعکس همه‌چیز ساده است؟ بعد از یافتن پاسخ این سؤالات توجه خود را به دیوار کنار یا اطراف پنجره خود معطوف کنید.

اگر دیوار طرحی شلوغ دارد مثلاً کاغذدیواری خاصی دارد سعی کنید که پرده را ساده انتخاب کنید که جلوه بصری آن حفظ شود و بالعکس اگر دیوار ساده است پرده‌ای با طرح شلوغ انتخاب کنید.

پرده حریر جزئی از منازل همه ما هستند؛ اما علت این فراگیری و محبوبیت چیست؟

عامل تعیین‌کننده در دنیای امروز پول و هزینه است و با قاطعیت می‌توان گفت که پرده‌های حریر از آن دسته پارچه‌های ارزان و خوش قیمت بازار هستند. علت آن‌هم واضح است. ضخامت کم پارچه‌های حریر عاملی است که باعث می‌شود کارخانه‌ها هزینه کمتری را متحمل شوند و در عوض تولید و عرضه بیشتری را برای این نوع پارچه داشته باشند. البته که این نوع پارچه انواع تجملی و گرانی هم دارد اما می‌توان آن‌ها را مثالی نقض محسوب کرد.

برای انتخاب رنگ پرده چه ملاکی دارید؟ طبق نظر کارشناسان برای انتخاب رنگ پرده باید از رنگ‌های مکمل استفاده کرد البته که دکوراسیون منزل مانند فرش‌ها و رنگ دیوار و غیره نیز در این انتخاب مؤثر هستند. با دیبا توس همراه باشید.

درنهایت بهترین گزینه برای انتخاب رنگ چه می‌تواند باشد؟ رنگ‌های خنثی چراکه به هر دکوراسیونی می‌آیند و با آن هماهنگ می‌شوند. این رنگ‌ها شامل کرم خاکستری و سفید هستند. خوشبختانه در بسیاری از منازل به‌صورت پیش‌فرض این رنگ‌ها استفاده می‌شود که نشان‌دهنده سلیقه و توجه همگی ما به زیبایی و هماهنگی دکوراسیون منزلمان است.

اگر به دنبال انتخاب پرده ساده برای منزل خود هستید به دنبال پارچه حریر تک‌رنگ بروید و نکته طلایی در انتخاب آن این است که برای زیبایی بیشتر سعی کنید رنگ آن را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که تفاوت رنگی به میزان یک درجه با بقیه دکوراسیون شما داشته باشد.

پرده‌های ساده مناسب چه منازلی هستند؟ جدای از سلیقه و بودجه هر خانواده پرده‌های ساده را می‌توان در خانه‌هایی با سبک مینیمال انتخاب کرد /خانه‌هایی که میزان نورگیری کمی دارند و حتی خانه‌هایی که بزرگ هستند و پر از طرح و رنگ. در این خانه‌های بزرگ انتخاب یک پرده ساده می‌تواند جلوه سازی آرام و دل‌نشینی را فراهم آورد.

اگر به دنبال یک فروشگاه معتبر برای خرید نوار پرده منزل هستید، بازدید از سایت دیبا توس را فراموش نکنید. 

مدل پرده‌های ساده حریر دورنگ 1401

روال دوخت و فروش پرده‌های حریر ساده معمولاً به‌گونه‌ای است که این نوع پرده‌ها هیچ‌گونه طرح خاصی ندارند و اصطلاحاً در ساده‌ترین حالت ممکن دوخته و عرضه می‌شوند. رنگ غالب آن‌ها سفید است و قطعاً برای همه دکوراسیون‌ها کارایی دارند.

اجباری در انتخاب رنگ سفید نیست شما می‌توانید طبق دکوراسیون و رأی و نظر خودرنگی را که خواهان آن هستید برگزینید. یا حتی ترکیبی از چندرنگ را انتخاب کنید در این حال انتخاب شما پرده‌های ساده حریر دورنگ خواهد بود. انتخاب خاص و موردپسند بسیاری از زوج‌های جوان.

اگر پنجره‌های منزل شما به‌گونه‌ای است که گردوغبار یا هوای سرد و گرم به‌راحتی وارد خانه می‌شوند بهتر است به گزینه‌ای غیر از پرده حریر فکر کنید. ضمن اینکه ضخامت پرده‌در این حالت برای شما مهم‌تر خواهد بود.

استفاده از پرده‌های حریر ساده دورنگ در خانه‌های مدرن و مینیمال می تواند انتخابی شایسته و مناسب باشد.
استفاده از پرده های حریرساده دو رنگ در خانه های کوچک باعث بزرگنمایی فضای داخلی منزل می شود.
پرده های حریرساده دو رنگ معمولا قیمتی مناسب همه افراد جامعه دارند و گزینه اول هر کدام از خانواده ها هستند.

مدل پرده های ساده حریر

شرایط بی شماری را در انتخاب پرده مناسب برای پنجره باید در نظرگرفت. اگر خانه ای دارید که میزان نورگیری آن کم است و در عین حال به گونه ای ساخته شده که ممکن است ساختمان های دیگر به آن تا حدی اشراف داشته باشند. باید به دنبال پرده ای با ضخامت کم باشید تا نور ورئدی را نکاهد و همزمان کشیدگی هم داشته باشد تا میزان دید به داخل منزل را بکاهد. با چنین شرایطی بهترین انتخاب برای شما پرده حریر ساده خواهد بود. با این انتخاب گره از مشکلتان باز میکنید.

نکته ای که در انتخاب پرده حریر وجود دارد این است که این جنس پارچه ضخامت های مختلفی همچون سایر پارچه ها دارد. اگر جنس نازک آن را انتخاب کنید در واقع شما مکملی را برای پرده ضخیم تر خود خریداری کرده اید یعنی پرده حریر در قسمت لایه ثانویه قرار می گیرد. پرده حریر ساده نازک مناسب پنجره هایی است که مات هستند یا ساختمان‌های دیگر به آن مشرف نیستند. اگر مایلید به‌تنهایی از این نوع پرده حریر ساده استفاده کنید بهتر است نوع ضخیم‌تر آن را استفاده کنید و از هزینه‌های اضافی خود بکاهید.

اگر به دنبال یک فروشگاه معتبر برای خرید نوار پرده منزل هستید، بازدید از سایت دیبا توس را فراموش نکنید.

این مقاله رو به اشتراک بزارید:

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *