ارتباط مستقیم با ما :

پرده ساده و شیک آشپزخانه

 زیبایی دکوراسیون خانه ها وابسته به زیبایی دکوراسیون در قسمت ‌های گوناگون آن هست. به طور مثال اگر شما قصدداريد خانه زیبایی داشته باشید نمی توانید فقط به قسمت پذیرایی و نشیمن ارزش بدهید و آشپزخانه را فراموش کنید، چون در خانه هر فردی، آشپزخانه قسمتی مهم و حتی قلب خانه  به حساب می ‌آید، مخصوصا در خانه های امروزی و جدید که آشپزخانه ها اپن هستند و از فضای خانه به داخل آشپزخانه دید دارند.

در مورد دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها، موارد مختلفی منجر به زیباتر شدن آن ها می ‌شوند مانند خرید وسایل مناسب و چیدمان صحیح آن ها در کنار یکدیگر. نکته دیگری که کامل کننده این زیبایی است، نورپردازی مناسب محیط می باشد که می توان با استفاده از لامپ ها، آویز آشپزخانه و یا هالوژن ها، نورپردازی را انجام دهید.  گاهی آشپزخانه ها دارای پنجره هستند و قسمتی از نور روزانه را تأمین می کنند، پیشنهاد می کنیم که برای پنجره آشپزخانه خود پرده تهیه کنید تا بتوانید در مواقع دلخواه نور ورودی را کنترل کنید. اما علاوه بر این کاربردها، پرده منجر زیبایی فضای آشپزخانه شما و دکوراسیون منزل هم می شود به همین دلیل بهتر هست که در نوع پرده آشپزخانه دقت زیادی به خرج دهید. سعی کنید برای آشپزخانه خود پرده ای خریداری کنید که نقش و رنگ آن متناسب با فضای آشپزخانه و سبک آن باشد و با بقیه قسمت های داخلی خانه در تناسب باشد.

پرده های جدید آشپزخانه

امروزه بازار پرده تنوع زیادی دارد. از آن جایی که پرده ها قسمت قابل توجهی از دیوار را پوشش می ‌دهند، اگر انتخاب پرده ها و نوع آن ها به درستی باشد می تواند منجر به جذابیت زیادتر فضای آشپزخانه شما شود. هنگام خرید پرده آشپزخانه به این نکته توجه داشته باشید که پرده ای خریداری کنید که در برابر نور و شستشو مقاومت بالاتری داشته باشد، چون ممکن هست شما مجبور شوید بارها پرده آشپزخانه را بشویید.

اگر آشپزخانه کوچکی دارید بهتر هست از پرده هایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید که محیط را دلباز تر و بزرگ‌تر نشان دهند و اگر آشپزخانه شما خیلی بزرگ هست با توجه به سلیقه خود می توانید هم پرده رنگ روشن وهم  رنگ تیره داشته باشید. نکته تاثیرگذار دیگر در آشپزخانه، میزان نور ورودی خورشید  به داخل آشپزخانه شما است. درصورت زیاد بودن این نور می توانید از پارچه های رنگ تیره استفاده کنید تا میزان نور ورودی را کنترل کنید. می توانید برای جذابیت بیشتر، پرده آشپزخانه را با رومیزی آشپزخانه و قسمت غذاخوری ست کنید.

پرده های آشپزخانه

 شما با توجه به فضای آشپزخانه و سلیقه خود می توانید نوع مناسبی از پرده را خریداری کنید. یکی از انواع پرده های آشپزخانه پرده ریلی و یا پرده پلیسه دار هستند که این دو نوع جزو محبوب ترین پرده های آشپزخانه به حساب می آیند. در آشپزخانه هایی که فضای ساده تری دارند می توانید از پرده های پلیسه ای یا ساده  استفاده کنید.

همچنین اگر در آشپزخانه تازه عروس ها از وسایل گلدار زیادی استفاده شده باشد می توانید مدل پرده آشپزخانه گل گلی را برگزیده کنید و روح تازه ای به محیط ببخشید.

 انواع گوناگونی از پرده های آشپزخانه وجود دارد مانند نیمه توری، شطرنجی و بالا رونده که هرکدام  تنوع خاص خود را دارند. اگر آشپزخانه شما از سبک کلاسیک پیروی می‌کند و داخل خانه شما از مبلمان کلاسیک و کابینت های کلاسیک استفاده شده است، می توانید پرده آشپزخانه را هم مطابق با سبک کلاسیک که پارچه های خیلی جذاب و مجللی دارند خریداری کنید. معمولاً کنار آن ها از منگوله و آویز هم استفاده می شود که سبک سنگین تری در محیط ایجاد می کند. پس در آشپزخانه هایی که سبک کلاسیک دارند، در کنار کابینت های چوبی می توانید از پرده های ضخیم استفاده کنید و جذابیت محیط را چندین برابر کنید.مانند عکس زیر و هماهنگی بین پرده و کابینت ها و از همه مهمتر سبک چیدمان کلاسیک منزل که به خوبی رعایت شده است.

یکی دیگر از عوامل مهم و دخیل در انتخاب پرده آشپزخانه توجه به طرح و نقش کاشی های آن است٬ اگر طرح کاشی های آشپزخانه شلوغ هست مدل پرده ساده می تواند گزینه مناسبی باشد و اگر برای پوشاندن دیوار و کف آشپزخانه از کاشی و سرامیک های ساده و تک رنگ استفاده شده بهتر هست پرده را از بین پارچه های طرح و نقش دار انتخاب کنید.

مدل پرده های بالا رونده و مدل پرده زبرا از انواع مدل پرده های مناسب برای فضای آشپزخانه هستند و این مدل پرده ها در انواع طرح های ساده وشلوغ موجود می باشند.  پرده ریلی و پلیسه نیز از پر طرفدارترین انواع پرده برای آشپزخانه هستند. پرده آشپزخانه با طرح حیوانات  یا سبزیجات هم یکی از طرح های رایج و محبوب در میان مردم هستند.

  • مدل پرده آشپزخانه گل گلی

 از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون آشپزخانه پرده آشپزخانه گل گلی هست که طراوت بهاری را به خانه شما می آورد و به دکوراسیون آشپزخانه شما روح تازه ای می بخشد. این مدل  مناسب نوعروسان می باشد.

  • مدل پرده آشپزخانه رومی

 اگر بودجه ای محدود دارید و در عین حال به دنبال پرده ای ساده و شیک هستید این نوع پرده گزینه مناسبی برای شماست. این مدل پرده آشپزخانه ظرافت و زیبایی را در عین سادگی به دکوراسیون آشپزخانه شما می بخشد.

  • پرده آشپزخانه نیمه توری

 اگر آشپزخانه شما نور کافی را دارد و روشنایی اش در طول روز تامین می شود از پرده های توری یا نیمه توری استفاده کنید.

  • پرده آشپزخانه بالا رونده

این پرده ها فضای کمی اشغال می کنند و خیلی راحت جمع می شوند و قیمت مناسبی دارند.

  • پرده آشپزخانه کلاسیک

اگر منزل شما دارای مبلمان و کابینت های کلاسیک هست پرده آشپزخانه به سبک کلاسیک گزینه مناسبی است که دارای پارچه های جذاب و مجلل چند لایه و روی هم است.. در آشپزخانه به سبک کلاسیک با کابینت چوبی از پرده ضخیم تر نیز استفاده می کنند اما باید سبک جمع شدن و کنار زدن پرده را به گونه ای پیش ببرید که با تزیینات و وقار سبک کلاسیک متناسب باشد.

این مقاله رو به اشتراک بزارید:

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *